Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /data/web/virtuals/222899/virtual/www/wp-content/themes/newscast/framework/classes/description_walker.php on line 43
Miroslav Barus - Základna hokejových mistrů

Miroslav Barus

Miroslav Barus se narodil 12. října 1970 ve Vsetíně. Mezi třetím až čtvrtým rokem jej otec přivedl na vsetínský zimní stadion, kde hrál hokej až do svých čtrnácti let. Po absolvování základní školy odešel na pět let do brněnského Zetoru (nynější Kometa). Poté narukoval na vojnu do klubu Dukla Trenčína B a odtud přišel zpět do Zetoru. V roce 1992 se vrátil do Vsetína, kde odehrál celkem čtyři sezóny. Nejprve dvě v 1. NHL, po postupu do extraligy další dvě a v obou případech zvedl nad hlavu mistrovský titul.

Miroslav Barus je uznávanou hokejovou persónou, kterou fanoušci milovali za svůj buldočí styl hokeje. Především v Kometě zazářil tak, že mu diváci chtěli postavit sochu. Za svou obětavost a velké srdce si vysloužil v hale Rondo známý pokřik: „Mira Barus olé“. Jeho hokejová kariéra je nesmírně pestrá a úspěšná. Působil v Českých Budějovicích, Karlových Varech a ve Zlíně.

Následovalo několik sezón ve Znojmě, poté v Ústí a závěrem v Kometě Brno. Za devět sezón prošel celkem pěti extraligovými kluby a nasbíral přes pět stovek startů. Obvykle patřil k útočníkům, kteří nejsou až tolik nápadní, ale spolehlivě plní hlavně defenzívní úkoly, a tak zůstal těsně pod hranicí stovky extraligových branek. Po skončení kariéry se začal věnovat práci s mládeží a své zkušenosti předává mladým začínajícím hokejistům.

zpět na  TRENÉŘI ZHM